Každý z popela vstal, a když zemře, na prach se promnění.

Květen 2008

Kapitola 7. - Nová síla

27. května 2008 v 19:32 | Molly |  Kapitolový příběh o jednorožcích
Co k tomu říct? V téhle části se Flaimy naučí nové kouzlo. Jaké? Necte se překvapit a zabavte se!
Vyčerpaní, od běhu před dergurany, si hned jak zase nabrali trošku síly, lehli spát. Spali až do neskorého rána, a to šli spát kolem obědu! Flaimy si při vstávaní uvědomila, že nemá svůj věneček, věneček který nosila celý svůj život, který měla tak moc ráda...
"Wisdomete? Můžu jít na chvýli ven?" zeptala se z rozpaky Flaimy
"Dobré ráno." uštipačně se ji pozdravil Wisdomet.
"No jo, no jo, dobré ráno, tedy spíš oběd, můžu jít na chvýli ven? rychle mluvila dál
"A proč si tak nedočkavá?" zeptal se Wisdomet s pohledem klidným a spokojeným, jakoby se včera nic nestalo.
"No víš, když sem byla malá, maminka mě učila plést z různých materiálú, třeba dřívek, a různých rostlin. Pak když sem měla svůj "motanec" udělaný, naučila mě jak do něj přidat ozdoby, třeba kytičky" Flaimy si při zdlouhavém vyprávění sedla. " Pak jsem si dělala různé věnečky a jednou jsem si udělala takový co..."
"Ticho!" skřikl Wisdomet "Já vím co chceš. Chceš si udělat nový věneček, že mám pravdu? Tak choď, ale buď opatrná. V kořenech nechám jen malý otvor, kterým ty překlouzneš, ale dergurani ne." povídal už pak klidně.
Flaimy se nejdřív trhla, lekla se toho silného křiku Wisedometa, ale pak už i ona byla klidná. Pak šla. Přes ten malý otvor v kořenech přelouzla hravě. Nazbírala jsi steblá trávy, a sedla si pod jeden starý strom. Byla to vlastně obrovská dutina stromu, která Flaimy dokonale dělala stín.
Flaimy pracovala nepřetržitě už dvě hodiny. Pak vstala a řekla. "Já se na to mohu vykašlat!" Opravdu ji plést nešlo. Neudělala ani 5-centimetrový pletenec.
Když přišla domů, bylo vše v pořádku, jak má být. "Ale, ale, co si se tak rychle vrátila?" zeptal se Wisdomet.
"Ani mi to nepřipomínej, nedaří se mi..." smutně odpovídala.
"Všechno potřebuje čas, jak sem tě to učil. Pojď něco tě naučím. Ale nejdřív mi přines takovou trávu, z jaké si chtěla plést.
*****
Po dlouhé době sbírání se Flaimy vrátila. "Tady to máš." řekla Flaimy a hodila trávu před Wisedomta. "Tak co mě chceš naučit?" zeptala se
"Pojď ukážu ti to." Řekl a postavil se. Namířil roh k trávě a začal se soustředit. Tráva se vznesla a pomalu s začala plést, jakoby sama od sebe. Nakonec udělala hezký věnec. Když dal Wisdomet prič roh, věnec spadnul na zem.
"Říkala jsi že jsi si zdobila věnce kytkami že?" zeptal se. Flaimy jen s němým úžasem přikývla. Pak Wisdomet namířil roh k zemi a nechal vyrůst krásné, barevné kytky. I ty se pomalu zamotaly do věnce. Věneček vypadal nádherně. Barvy byla pestré, ale zároveň harmonické. Krásně spolu ladili. Pak nechal ze stěny jeskyně vyrůst malou větevku, kterou použil jako háček a věneček na něj zavěsil. Pak nechal ze země vyrůst další trávu a řekl. "Teď to udělej ty."
"Já? Ale...ale jak?!"
"Řeknu ti to. Dělej to co ti říkám. Namiř roh na tu trávu a soustřeď se jen na něj. Jenom na něj. Mysli na to ja se spolu ty trávy pletou do sebe. Mysli jen na to." Flaimy to udělala, no nedařilo se jí. Pak dala dole roh a otevřela oči. Nic...
"Proč ses přestala soustředit?"
"Protože mi to nejde."
"Už možná 100-krát jsem ti říkal že to chce trpělivost. Soustřeď energii ještě jednou." napoměl ji Wisdomet.
Pak se tedy začala soustředit. Tráva se vznesla, ale vzápětí spadla.
"Nenech se tím zatěžovat, zkus to znovu." uklidňoval Wisdomet Flimy.
Pak to tedy udělala ještě jednou. Tráva se vznesla. Začala plést úzký, ale i tak krásný pletenec. Najednou byl věneček udělaný a spadl na zem.
Flaimy otevřela oči a uviděla na zemi svůj hezký věneček, úzký, ale naprosto hezký. "Jú dokázala sem to anoooooooo, joooooooooo, supr, anoooooo!!!!!!!" křičela a poskakovala kolem Wisdometa. Vždyť se ji to povedlo!

Rozvrh hodin - Akamaru

27. května 2008 v 18:17 | Molly |  Můj blog a já
Udělala jsem si v Photo f. rozvrh hodin (když žiju v SR tak po slovensky) s Akamaru. Kdo kouká Naruta, tak ho asi zná. Pro mnoho lidí je to pořádná blbost, ale mě se ten seriál hrozně líbí.
Takže jestli chcete i VY svůj rozvrh hodin, stačí říst, jen mi napište, kolik hodin třeba, abych vědela dodělat tabulku.

Hrozně smutný filmek

26. května 2008 v 16:21 | Molly |  Obrázky - zvířata
Nemějte mě prosím za úchyla, ale je to tak smutný, že jsem to jsem musela dát. Chudák pejsek :´(

Diplomky za pojmenování jednorožce

25. května 2008 v 20:51 | Molly |  Diplomky
Tady jsou diplomky, stáhla jsem si Photofiltre takže jsem si alespoň něco přeskoušela. Ať se líbí:)

...jednorožce

22. května 2008 v 19:49 | Molly |  Pojmenuj alias bleskofky
1) Pojmenuj jednorožce
2) Líbí se ti?
3) Jak se podle tebe jmenuje ta řeka?
4) Co chceš na diplomek?
5) Pa pa

Psy - Akita inu

21. května 2008 v 18:11 | Molly |  Texty - zvířata

Akita-inu (Japanese Akita)

Plemeno Akita-inu vyšlechtěné v 17. století v Japonsku pro hon na divočáky, laně a černé medvědy. Je to zdrženlivý a hrdý pes s nezávislými mravy.

ANGLICKÝ NÁZEV:
Akita Inu, Japanese Akita

PŮVOD:
Plemeno vypěstovali v Japonsku v 17.století především pro hon na divočáky, laně a černé medvědy. Tyto psi byli šlechtěni před více jak 300 lety na ostrově Honců, v dynastii Akita (odtud jejich název), ale přesný původ plemene je nejasný. Později, za účelem zachování druhu, se Akita-inu používá na hony. Psí zápasy byly zastaveny. Na konci 20. století se představitelé tohoto plemene úspěšně umístili na výstavách, probíhajících v USA a Velké Británii.
POPIS:
Akita-inu se odlišuje od řady ostatních špiců Japonska svým větším vzrůstem. Jejich výška v kohoutku dosahuje 58 až 70 cm, váha 35 až 50 kg. Je to užitečný pes, dobře stavěný. Tělo je široké, svalnaté, s hlubokou hrudí. Objemná hlava má široké čelo s pevným přechodem na čumák. Čumák je zaostřen, hřbet nosu má krátký. Čenich nosu je velký, černě zbarvený, u světlých psů bývá růžový. Oči trojúhelníkového tvaru jsou temně hnědé. Uši široce postavené, stojaté. Tlapy velké, se semknutými prsty a pevnými poduškami. Ocas je dlouhý, při skoku se drží přehozený na záda a stočený do kruhu, ale nikdy se nejeví jako uzavřený. Srst je pevná, s hustým a měkkým základem. Na pohled je Akita-inu podobná na Čau-čau, má však o něco kratší srst. Barva srsti: pepř a sůl, buď čistá nebo začerněná, bělavá nebo přecházející do rezava. Dovolují se bílé skvrny, pouze však malé velikosti.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 64 až 70 cm.
Fena má v kohoutku 58 až 64 cm.
VÁHA:
V rozmezí 35 až 50 kg.
SRST:
Pevná, s hustým, měkkým základem. Barva: pepř a sůl, buď čistá nebo začerněná, bělavá nebo přecházející do rezavé. Dovolují se bílé skvrny, pouze však malé velikosti.
CHARAKTER:
Akita-inu je zdrženlivý, hrdý pes s nezávislými mravy. Může být vynikající hlídač, lehce se cvičí, i když je připraven na zuřivý útok. Velkolepě plave díky plovoucím blánám mezi prsty.
PÉČE:
Vyžaduje dlouhé procházky.
PLEMENO:
FCI III. - Špicové a primitivní typy.
Sekce 5 - Asijský špic a příbuzná plemena.
Bez pracovní zkoušky.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
AI

Autoportrét - stará podoba

19. května 2008 v 18:59 | Molly |  Digitální tvorba
Tak sem si nakreslila obrázek mé staré podoby. Je to v Artweavery asi 3-4 hodiny nepřetržité práce. Je to nakreslené pro stránku www.dracisvet.cz aby všichni vědeli jak vypadám.

Soška

19. května 2008 v 16:54 | Molly |  Dračí obrázky, animace, povídky...
Našla jsem takový hezký obrázek na DA a tak se vás ptám:
Jak to někdo dokáže?!!
No uznejte že je to hezké:


Testy - Jaká jsi mytologická stvúra? a Jaký je tvůj element?

19. května 2008 v 16:48 | Molly |  Testy
Našla jsem takový testík, jaká jsi muýtologická stvúra. Mě vyšlo samozřejmě drak:
You Are a Dragon
You are very charismatic and incredibly popular.
People are drawn to your energy, but you are a very difficult person to get to know.
You are very active - you are usually hard at work or play.
You enjoy drama, and you enjoy anything unusual or eccentric.
A tenhle je jaký se element. Mě vyšlo strom, les.
Your Power Element is Wood
Your power colors: green and brown

Your energy: generative

Your season: spring

Like a tree, you are always growing and changing.
And while your life is dynamic, you are firmly grounded.
You have high morals and great confidence in yourself and others.
You have a wide set of interests, and you make for intersting company.

Kapitola 6. - Dergurani

14. května 2008 v 16:39 | Molly |  Kapitolový příběh o jednorožcích
Po strašně, strašně, strašně, strašně, strašně, strašně, strašně a strašně dlouhé době přináším další kapitolku. Přeji příjemné počteníčko.
Bylo skoro ráno. Ptáčkové spívali, zajíčkové běhali po louce a všude byl klid. V jedné jěskyni se právě probouzeli dva jednorožcové - starý a mladý - Wisdomet a Flaimy.
"Kdy se budeme učit, slíbil si mi že se budeme učit!!!" nedočkavě poskakovala Flaimy.
"Všechno chce čas, musíš vydržet jestli se chceš něco učit, když tak neučiníš, nemá zmysl se o to vůbec pokoušet. Pojď půjdeme ke Kouzelnému jezírku, napijeme se a najíme se." odpovědel celkem klidně.
"Už jdu já jsem jenom nedočkavá víš?" potichu si zamumlala Flaimy
"Chápu tě i já jsem byl takový a pak se mi to neviplatilo, tak alespoň ty nedělej, dobře?" opět klidně odpovědel Wisdomet.
"Jasně, už budu hodná, pojďme jsem strašně hladová!" z radostí vykřikla, rozběhla se k východu jěskyně, ale pak zastavila. Nějake kořeny ji bránili vyjít z jěskyně.
"Wisdomte, jsou tam nějaké kořeny, jak se dostaneme ven?" v rozpacíchse zeptala. Wisdomet ukázal svím dlouhým rohem na kořeny a ty vrostlli do země.
"Ty kořeny jsou tam proto, aby nás chránili před dergurany, přes ně se dovnitř nedostanou." řekl.
"Tý jo, a tohle mě taky naučíš?" s úžasem se zeptala.
"Samozřejmě že jo ale už pojďme." odpovědel.
Pak šli. Když už byli napití a najezení, Wisdomet začal "Jestli se chceš učit kouzlit, musíš se vědet soust..."zastavil se mu hlas.
"Musím vědet co?" zeptala se Flaimy
"Psssst tiše něco slyším..." potichu ji přerušil.
Z kroví se pak vyřítilo stádo derguranú. Bylo jich hrozně moc, a neměli proti nim šanci.
"Běž do jeskyně, rychle běěěěž!!!" křičel.
Byli rychlí a tak se dokázaly o trochu od nich vzdálit Ještě kousek, a už tam budou! Už jsou tam a však dergurani jich dohánějí. Wisdomet zastal kousek před východem z jěskyně. Soustředil se a namířil roh k východu. Kořeny je tak, tak dokázaly vyrůst a zabránit derguranúm vstoupit dovnitř.

Medvídek

13. května 2008 v 18:29 | Molly |  Řetězáky :)
Tenhle medvídek by chtěl podrbat na bříšku ale nedosáhne. Prosí o pomoc blogaře, tak mu teda pomoz tím, že si tenhle řetězák dáš na blog a podepíšeš se.
avatar_2637.gif Bear image by SBR556
Molly


Diplomek

8. května 2008 v 19:24 | Molly |  Diplomky
Spoločný diplomek za 6. blesku.

6. bleskovka

8. května 2008 v 15:56 | Molly |  Bleskofky
1.) Jaká je to rasa?
napovím I.... ...r
2.) Máš ho rád?
3.) Máš raději kočky nebo psy?
4.) Má ho někdo koho znáš?
5.) Udělám spoločné diplomky, ju?

Hezu diplomek

8. května 2008 v 15:52 | Molly |  Diplomky
Tak diplomek od Káji. Hezký ne?

Obrázky pegasů

8. května 2008 v 15:47 | Molly |  Fantasy

Můj Kyuubi

6. května 2008 v 15:52 | Molly |  Tradiční tvorba
Tak Molly se nám zase ve škole nudila, a pak z doho vyčarovala docela hezký obrázek *zacítí odporný smrad, ona totiž samochvála z hrdla smrdí*. cca asi dvě školské hodiny, já vím že má docela divnou hlavu, ale jsem na sebe hrdá. Pokusila jsem se trošku odstranit řádky přidaním jasu a kontrastu, ale jsou tam ještě vidět. Obyč perem :D

Hezké obrázky Kyuubi

6. května 2008 v 15:42 | Molly |  Fantasy
Určitě každý zná Kyuubi - 9-ocasou lišku. Patří ke Kami, kterých je celkově 9. Jejich síla se řadí podle počtu ocasú, takže z toho vyplývá, že Kyuubi je nejsilnější. Je živlu OHEŇ a za úkol má jenom ničit a ničit a ničit...
Tenhle je moc hezký:
Animace:
Hezká práce z ceruzkou:
Shukaku vs. Kyuubi:
Kyuubiho pečeť:
Kyuubi při ničení vesnice:
Další hezký Kyuubi:
A další animace:
A další, tentokrát maličká animace:
Další hezká práce, vypadá na Photoshop:
Tak nad tímhle zírám, TETOVÁNÍ KYUUBI!!!:
No coment...
Tenhle je taky docela hezký:
Takovej ohniváček:D :
A to už stačí, ne?

Upozornění

4. května 2008 v 20:28 | Molly |  Odkazy
Chtěla bzch vás na něco upozornit. V bleskovkách prosím nesoutěžte, když už jsou na blogu za ně diplomky, ptže pak vám už bohužel další neudělám. Už vás pár takhle soutěžilo, tak to prosím nedělejte. Moc vám děkuju, AHOOOOOJ!!!

Pro Merry

3. května 2008 v 9:20 | Molly |  Můj blog a já
Mám si dát tohle na blog takže:
Merry potřebuje:
mít v blízkosti děti
jídlo