Každý z popela vstal, a když zemře, na prach se promnění.

Srpen 2008

11. bleskovka

31. srpna 2008 v 21:01 | Molly |  Bleskofky
1.) Ahoj
2.) Těšíš se do školy?
3.) Vyber: škola/nakupování
4.) Do kterého ročníku jdeš?
5.) Na střední nebo základku?
6.) Raději dráčky nebo vlky?
7.) Sice je tohle nepovinné, ale jestli víš... Jinak řečeno komodský drak.
8.) Co chceš na diplomek?
9.) Taak a to je vše. Tak papík!
Garfield

15. srpna 2008 v 19:46 | Molly |  Pixelky

Pro Oreu

15. srpna 2008 v 14:52 | Molly |  Tradiční tvorba

Newim co říct. Snad se líbí.

10. bleskovka

15. srpna 2008 v 14:49 | Molly |  Bleskofky
1.) Co je na obrázku? (PŘESNĚ!!!)
2.) Líbí se ti?
3.) Těšíš se do školy?
4.) Ne? Já taky ne.
5.) Jaký grafický program nejvíce používáš?
6.) Co na diplom?
7.) To je vše. Ahoooj!

3. hříšník

15. srpna 2008 v 14:25 | Molly |  Black list

[1]Djinny, web, 15.8.2008 12:55

Ahojky u me je Poznávacka tak se muzes zapojit
Já tu mám rubriku REKLAMY!!!

Screenshoty

15. srpna 2008 v 12:55 | Molly |  Aktuality
Koukala jsem na IvShin blog a tak mě napadlo že i já bych sem mohla uveřejnit pár screenshotů z filmů. Doufám že to nevadí. S jako prvními bych začela z Kung-fu pandou. A Sreenshoty by nebyli stažený ale byly mé vlastní výroby. Tady je galerie.

Google - Olympijské hry

14. srpna 2008 v 14:27 | Molly |  Dračí obrázky, animace, povídky...
Otevřela jsem google, a našla jsem tohle:

Vlasy

14. srpna 2008 v 13:20 | Molly |  Ftípky

Zdroj:

Pár fotek z naší zahrady

14. srpna 2008 v 12:56 | Molly |  Ostatní moje tvorba
Nafotila jsem pár foteček z naší zahradky. Takd oufám že sa vám líbí. Všechno je mobilem, a nepřidávala jsem kontrast ani sytost barev. Jenom teplotu barev. PŘedem upozorňuji že nejsem fotograf!!!
Tahle je poněkud rozmazaná, ale to doufám newa. ▲
Pohled na asi 1/4 naší zahrady ▲
Malinkatý stromeček ▲
A todleto nám vysí v předsíni. Vycpanej myšák. A ta hlava co je za ním vidět to je další pták to si nevšímejte ▲

Kto je to Goldenwolf?

14. srpna 2008 v 12:22 | Molly |  Můj blog a já
Jak jsem tak četla článek Ellie, tak mě napadlo, že můžu taky opsát mou starou fursonu. Ten obrázek je tam jenom tak nevšímejte si ho.
Jak víte název blogu je Goldenwolf. Proč právě Goldenwolf? No proto, že v času založení mého blogu to byl můj nick. Také jsem měla jinou fursonu. Kdyby ste se tak koukli do historie tohoto blogu, určitě by jste našli staré obrázky a popisy fursony Goldenwolf. Také by ste si přečetli, že Goldenwolf je zlatý vlk, s oranžovou hřívou. Také možná i v tvorbě jsou její obrázky.
Kde jsem te nick sehnala? Tentýž den kdy vznikl můj nick jsem oběvila kreslířku Goldenwolf. Její obrázky mě fascinovali, a toužila jsem kreslit tak jako ona. Nevim ani proč, bylo to už dávno, jsem si od ní "vzala" nick. Fursona Goldenwolf se mi moc líbila.
Proč jsem s její fursonou skončila? Poněkud mě to přestávalo bavit. Goldenwolf bylo dost neoriginální jméno, taktéž v mužském rodu. I když jsem měla fursonu vlčice, znělo to poněkud divně. Jednoduše řečeno, jméno Goldenwolf se mi vůbec nelíbilo, a fursona Goldenwolf, mě už přestala bavit.
Jak jsem přišla k fursoně Molly? V té době se mi strašně začeli líbit draci. Prostě jsem měla nové zvíře do seznamu oblíbených. Na první příčce spolu z drakem byl vlk. Napadlo mě udělat jsi novou fursou, jelikož Goldenwolf mě už nebavila. Tak vznik dralf. Dralf, je vlkodrak a já vlkodrak jsem Molly. :D (Big Grin)

Co je to fursuit?

13. srpna 2008 v 16:09 | Molly |  Fursuity
Fursuity jsou zvířecí kostýmy spojované s furry fandomem. Pod toto označení spadá vše od pouhých uší a pacek až po kompletní kostýmy na celé tělo, které mohou být chlazené větráčkem na baterii. Podobně jako u kostýmů maskota, umožňují nositeli přijmout jinou osobnost. Jejich majitelé, známí jako fursuiteři, za ně utratí od několika set do několika desítek tisíc korun, v závislosti na složitosti návrhu a použitých materiálech. Tyto kostýmy jsou pravidelně k dostání na některých větších furry srazech (conventions), nebo si je lze objednat na internetu. Mnozí fandové si je však vyrábějí sami za pomoci návodů z internetu, či rad od jiných fursuiterů.
Termín fursuit se může vztahovat na zvířecí kostýmy všeobecně jako protiklad k lidem, či neživým plyšákům. Nošení fursuitu se anglicky označuje jako fursuiting.
Soubor:FursuitDancersAC2006.jpg

Co je to furry fandom?

13. srpna 2008 v 15:57 | Molly |  Furry fandom
Furry fandom (nebo zkráceně furdom) je souhrnné označení pro všechny příznivce furry žánru - furríky. Furry fandom se používá také k označení furry komunity, tedy skupiny furríků, kteří jsou si existence furry vědomi a scházejí se na Internetu nebo na srazech, ať už na menších party třeba v čajovně, nebo na větších oficiálních srazech - tzv. conventions.
Členové fandomu se obzvlášť zajímají o filmy, obrázky, knihy a další média, ve kterých vystupují zvířecí postavy mající některé lidské vlastnosti nebo schopnosti, jako např. lidskou inteligenci a mimiku, schopnost chodit po dvou, mluvit a nosit oblečení.
Někteří furries tvoří a nosí kostýmy svých postav, tzv. fursuity

Furry

13. srpna 2008 v 15:43 | Molly |  FURRY

Tapety na plochu - Vlci, lišky a psy

13. srpna 2008 v 14:51 | Molly |  Obrázky - zvířata
Pro náhled klikněte na odkaz

Nekonečno

12. srpna 2008 v 12:56 | Molly |  Řetězáky :)
Sice to každý zná ale i tak:
KLIKNI
-------NEKONEČNO---------

Animace - hlavičky draků

12. srpna 2008 v 12:48 | Molly |  Dračí obrázky, animace, povídky...
Našla jsem nějaké animace, přes Drageyn blog jsem se do stala na tuto stránku a našla jsem tam smajlíky draků. Hezu, ne?

Kočky - Tygr bengalský

12. srpna 2008 v 12:41 | Molly |  Texty - zvířata
Ano je to z wikipedie. Ale myslim že to je nejlepší stránka kde se dají najít takovéhle věci. Takže tygříci :) :
Tygr bengálský (Panthera tigris tigris) je nejpočetnější poddruh tygra džunglového. Vyskytuje se převážně v okolí ústí řeky Gangy, Indii a Bangladéši.

Popis

Tygří samci měří 2-3 m bez ocasu a 3-4 m včetně, dosahují hmotnosti 180-300 kg a výška v kohoutku činí 91 cm. Délka hlavy činí 25-38cm. Většina tygrů váží v průmeru kolem 260kg, dosahuje délky 3 m (včetně ocasu). Je známo hodně případů kdy tygr přesahoval hmotností 300 kg.
Samice měří 1,5-2 m bez ocasu a 2,5-3 m s ocasem. Váží 100-200 kg. V kohoutku měří zhruba 75 cm, délka hlavy je 20-30 cm. V průměru dosahují samice délky 2,5 m, váhy 150 kg a výšky v kohoutku 80 cm.
Pruhování je méně husté než u ostatních tygrů, černé na žluto až oranžovohňedém podkladě. Jeho zbarvení ho v lesních porostech dokonale maskuje. Černé pruhy na jeho srsti totiž připomínají stíny rostlin a větví.
Tygr bengálský

Výskyt a historie populace

Tygra bengálského můžeme nalézt především v Indii, Bangladéši, Nepálu, Bhútánu, Sundarbanu a Myanmaru (dříve Barma). Z toho plyne že se jedná o lesní šelmu. Přestože žije samotářsky, vytváří si rozsáhlé teritorium o velikosti až 50 km2. Podle odhadů se k roku 2005 vyskytuje na světe kolem 4500 jedinců (v osmdesátých letech 19. století čítala populace tygra bengálského na 2.000 kusů). Nejvíce tygrů dnes žije v Indii (3000 kusů) a v Nepálu a Bangladéši (kolem 200 jedinců). Pár zástupců žije také v Myanmaru, ti ovšem již nejsou geneticky "čistí" kvůli páření se se zástupci jiného druhu. Tygr bengálský je přísně chráněný a v Bangladéší a Indii se pro něho staví přísně chráněné rezervace. Indický Projekt tygr pomohl ke zvýšení populace, na rozdíl od tygra ussurijského (sibiřského) již bengálský tygr nepatří mezi kriticky ohrožený druh.
Podle odhadů žilo v 19. století na naší planetě kolem 50 tisíců kusů, ale kvůli ztrátě přirozeného životního prostředí a pytlákům se jejich počet rapidně snížil. Byli loveni nejen pro jejich kůži, ale také pro jejich kosti a zuby, které se využívaly v tradičním východoasijském lékařství.

Potrava a způsob lovu

Tygr je samotářské zvíře lovící převážně v noci, není to vytrvalý běžec, takže si za své oběti často vybírá slabá nebo zraněná zvířata. Útočí tak, že se nejdříve plíží ke kořisti v trávě (díky jeho maskovaní si ho oběť mnohdy nevšimne ani tehdy, plíží-li se ve velice nízkém porostu) a poté ji rychlým skokem polapí. Kořist usmrtí tak, že jí prokousne hrdlo nebo jí kousne do týla a zlomí vaz. Tygr útočí nejčastěji zezadu, ulovenou kořist si poté odtáhne do houští a její zbytky přikryje listím (tygři se často ke své kořisti opět vrací).
Mezi hlavní složky potravy patří gaurové a buvoli, avšak nepohrdne také menšími zvířaty jako jsou zající, opice, hulmani a pávi. Jsou známy také útoky na nosorožce a mladé slony. Čas od času uloví také predátory jako jsou leopardi, vlci, krokodýli, lišky a dhoulové.
Detail tygří tlapy

Rozmnožování

Tygr bengálský se rozmnožuje během jara, hledá samici v jejím teritoriu, kde s ní pak 20-80 dní zůstavá. Samice je schopna oplození pouze 3-7 dní. Po úspěšném spáření se samec opět vrátí do svého teritoria.
Samice si poté během 2 týdnů vyhledá doupě (např. ve skalních dutinách nebo pod vyvráceným stromem), ve kterém vrhne 3-4 mláďata. Jsou sice slepá, ale mají už srst podobnou dospělým jedincům. Samice kojí mláďata zhruba 8 týdnů, pak jim začne nosit menši kousky masité potravy. Další dny matka nechává svá mláďata, aby si sama ulovila vlastní potravu. Ještě před dosažením jednoho roku jsou mladí tygři schopni sami lovit.

Bílí tygr

Párek bílých tygrů
V přírodě jsou velice vzácní, avšak v zoo slouží jako populární atrakce. Genetickou odlišnost nejčastěji způsobuje páření mezi rodiči a mláďaty, při kterém dochází ke zkopírování genetického kódu rodičů. Bohužel, takovéto oplození často způsobuje vrozené vady jako jsou například skolióza, poruchy imunitního systému nebo degenerovaná páteř. Navzdory těmto faktům se o takovou mutaci pokouší čím dál více zoologických zahrad, které chtějí nalákat turisty.

Bezpruzí tygři bílí

Existuje také čistě bílá varianta tygra. K takovéto genetické odchylce dochází nejčastěji při páření bratra se sestrou. V Cincinnati se povedlo vyšlechtit bílého tygra bez pruhů v místní zoo, tygrům Bhimovi a Sumitě (bratr a sestra) se každé čtvrté mláďe narodilo bez pruhů. Mláďata byla poté prodána jiným zoologickým zahradám, například do Španělska, Mexika a dokonce i České republikky.